środa, 25 maja 2011

Oszczędzanie dla dziecka

Oszczędzanie dla dziecka

Autorem artykułu jest Mariusz Pelczarski



Poznaj sposoby oszczędzania pieniędzy na przyszłość dziecka.
Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość. Wielu z nich chce umożliwić swoim dzieciom lepszy start w dorosłe życie, oszczędzając czy inwestując dla nich pieniądze. Pieniądze te można przeznaczyć na sfinansowanie studiów, mieszkania czy innego celu, który sobie założymy. Oszczędzanie dla dziecka pozwoli Ci zabezpieczyć jego przyszłość i sprawić, że rozpoczynając dorosłe życie, będzie na lepszej pozycji niż wielu jego rówieśników.

Możliwości oszczędzania dla dziecka jest wiele - poczynając od polis inwestycyjnych poprzez plany oszczędzania, fundusze inwestycyjne, samodzielne inwestycje na giełdzie a skończywszy na inwestycjach w złoto, diamenty czy nieruchomości. Wybór uzależniony jest od naszej finansowej wiedzy i skłonności do poniesienia ryzyka.

Niezależnie od tego, którą z form lokowania pieniędzy dla dzieci wybierzemy, warto zacząć już dziś. Im wcześniej zaczniesz, tym większy kapitał możesz zgromadzić. Jednak, aby osiągnąć cel najważniejsza jest systematyczność - nawet jeśli możesz wpłacać tylko 50zł miesięcznie, rób to! Niestety większość ludzi uważa, że nie warto lokować małych sum, zapominając o magii procentu składanego. Małe sumy, inwestowane systematycznie i na wysoki procent, mogą urosnąć do naprawdę sporych rozmiarów.

Coraz częściej formą lokowania pieniędzy dla dziecka są inwestycje w nieruchomości. Kupując mieszkanie na kredyt i wynajmując je, możemy znacznie obniżyć płacone raty lub wręcz zarabiać na tym, jeśli czynsz płacony przez lokatora pokryje wszystkie koszty i jeszcze coś zostanie dla nas. Po ok. 20 latach, gdy kredyt zostanie spłacony, dziecko ma na start mieszkanie, w którym może mieszkać lub wynajmować je zyskując pasywny dochód.

Jeśli nie chcesz wiązać się żadnymi umowami, kredytami i obowiązkowymi, comiesięcznymi wpłatami możesz np. założyć darmowe konto w mBanku i kiedy tylko będziesz miał nadwyżkę finansową inwestować ją w fundusze inwestycyjne czy samodzielnie na giełdzie. Pamiętaj, że nawet odkładanie małych sum i to nieregularnie jest lepsze od wydawania wszystkich zarobionych pieniędzy.
---

Załóż DARMOWE konto w mBanku


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Oszczędzać moim zdaniem trzeba dla dziecka, żeby mieć później jak je wspomóc, ale wspomóc z głową, a nie tylko dać kasę, którą przebimbają

    OdpowiedzUsuń