niedziela, 5 grudnia 2010

5 głównych zasad osobistych finansów.

5 głównych zasad osobistych finansów.


Autorem artykułu jest kubapigora




Milionerzy to nie tylko ludzie, którzy pierwszą siedmiocyfrową sumę ukradli. By cieszyć się zasobnym portfelem i stałym wpływem oszczędności na konto powinniśmy spełnić ięć podstawowych zasad.

pieniądze nie rosną na drzewieCzy kazdy może zostać milionerem?


Najłatwiej byłoby powiedzieć, że owszem. Jednak czesto bez podjęcia radkalnych kroków trudno będzie osobie z minimalną płacą krajową osiągnąć finansową stabilizację i bogactwo. Pamiętajmy jednak, że osoby z dobrą historią kredytową i płacy w okolicach średniej krajowej mogą w odpowiedni sposób kierowac swoimi wydatkami i oszczędnościami tak, by w okresie emerytury wieść naprawdę luksusowe życie.


Po pierwsze- więcej oszczędności, mniej kredytów.


Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach maja niepohamowaną skłonność do zaciągania coraz to nowych kredytów i pożyczek gotówkowych. A przecież kredyty te sa najwyżej oprocentowanymi pożyczkami na rynku bankowym. Po prostu rujnyja nasze finanse.


Inna sprawa to kredyt hipoteczny. Tani kredyt na dom pozwala nam na życiową niezależność i usamodzielnienie się, co znacznie podnosi standard życia.


Pamiętajmy o słynnej zasadzie Rockerfellera, który mówił, że z każdej wypłaty należy odkładać minimum 10% kwoty netto!


Po drugie- oszczędności w domu.


Każdy z nas może zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy na codziennych wydatkach za prąd, wodę, gaz czy jedzenie. Wystarczy nauczyć się zakręcania wody podczs mycia zebów i gotowania połowy czajnika wody, zamiast całego. W skali roku w ten sposób zaoszczędzimy co najmniej kilkaset złotych.


Po trzecie- pracuj więcej.


Jeśli szef oferuje Ci nadgodziny, a Ty ich nie przyjmujesz, wychodzisz na lenia! Nikt nie kaze Ci pracować w kazdy weekend. Jednak jedna sobota w miesiącu w pracy nie odbije się negatywnie na twoim samopoczuciu, a w portfelu przybędzie dodatkowa gotówka, którą możesz zainwestować.


Po czwarte- nie trzymaj pieniędzy w skarpecie!


Zainwestuj cześć pieniędzy w fundusze inwestycyjne. W ofercie brokerów i banków jest ich cala masa. Jeśli obawiasz się inwestycji i masz niewielką wiedzę w tym temacie, zainwestuj w fundusz bezpieczny. Co miesiąc dokładaj do niego kilkadziesiąt lub kilkaset złotych.


Po kilku latach inwestycja pozwoli na zakup samochodu lub kapitalny remont domu.


Po piąte (najważniejsze)- uważaj na kredyty!


Kredyty są potrzebne. Przekonujemy się o tym codziennie. Pamiętajmy jednak, że produkty bankowe różnią się od siebie diametralnie. "Diabeł tkwi w szczegółach" to stara prawda, którą odnieść można także do kredytów gotówkowych czy hipotecznych.


Pamiętaj, że w wyborze najtańszego kredytu gotówkowego lub hipotecznego pomoże Ci zawsze doradca bankowy lub tzw. research w internecie. Wpisz w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i przejżyj kilka stron opinii innych kredytobiorców. Oni powiedzą Ci więcej o najtańszym kredycie hipotecznym niż najlepszy pracownik banku.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz