piątek, 10 lutego 2012

Ile płacimy za nasze konto bankowe?

Ile płacimy za nasze konto bankowe?

Autorem artykułu jest kubarefer



Wielu z nas wciąż płaci za swoje konto bankowe. Często nie zdajemy sobie sprawy, że banki pobierające od nas opłaty miesięczne to już przeżytek, a każde nowe konto powinno być darmowe. Dlaczego zatem wielu z nas co miesiąc oddaje bankom kilkanaście złotych?

Czasy płatnych kont dla wielu z nas minęły już dawno. Szczególnie młodzi ludzie zaczęli dostrzegać, że prowadzenie konta osobistego może być zupełnie darmowe. Korzystając z rankingów i list darmowych kont osobistych możemy bez problemu wybrać odpowiedni produkt dla swoich codziennych potrzeb.

Miesięczna opłata wciąż nam nie przeszkadza.

Jeśli spojrzymy na kalkulacje zysków naszych banków, z łatwością zauważymy spory przychód, który stanowią stałe miesięczne opłaty za prowadzenie kont bankowych. Choć największe banki internetowe w Polsce już dawno zrezygnowały z miesięcznego abonamentu na rzecz innych opłat, wciąż wielu z nas, co miesiąc oddaje bankowi sporą sumkę.

Przymując, że co miesiąc pobierana jest z naszego konta opłata za prowadzenie rachunku w wysokości 10 złotych, uzbiera nam się aż 120 złotych rocznej opłaty. Po doliczeniu kosztów przelewów między bankami, wypłat z bankomatów i opłat za używanie karty debetowej lub kredytowej, okazuje się, że bez problemy moglibyśmy zaoszczędzić kilkaset złotych w kazdym roku. A takie myśli nachodzą nas najczęściej pod koniec roku kalendarzowego, gdy banki niezwykle intensywnie reklamują swoje konta osobiste.

Za co płacić nie powinniśmy?

Standardem stało się już nie pobieranie żadnych opłat za przelewy między bankami w Polsce, wyplaty zbankomatów danego banku czy wspomniane prowadzenie rachunku. Jeśli zatem któraś z tych trzech opłat jest na liście opłat i prowizji, chyba powinniśmy poszukać lepszego konta w internecie.

Bank nie powinien także pobierać od nas opłat za wygenerowanie salda w bankomacie lub jego wysyłkę pocztą elektroniczną. Miesięczne wyciągi z konta też powinny być darmowe, jeśli otrzymujemy je na nasz adres e-mail.

Jak wybrać konto zupełnie darmowe?

Bezpłatne konta są oferowane już praktycznie przez wszystkie banki, powinniśmy zatem poszukać bezpłatnych kont bankowych w internecie i wybrać takie, które najbardziej odpowiada naszym codziennym potrzebom. Jeśli zatem bank oferuje nam darmowe przelewy zagraniczne, którym na codzień nie wykonujemy, to oferta zdecydowanie nie jest dla nas.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Faktycznie, darmowe konta stały się popularne, tak samo popularne jak ukryte opłaty w nich. Nawet popularny w Interneceie mbank kasuje za kartę pare złotych. Polecam zestawienie kont, jest w nim info o wszystkich opłatach: http://info.kontabankowe.com.pl/kontaosobiste/

    OdpowiedzUsuń