piątek, 10 lutego 2012

Jak wygląda wypłata gotówki z bankomatu na Poczcie?

Jak wygląda wypłata gotówki z bankomatu na Poczcie?

Autorem artykułu jest Rafał Miśkowiec



Okienka pocztowe na stałe wpisały się w krajobraz naszego kraju. Zasłużona instytucja z ciekawie rozwiniętą siecią placówek jest postrzegana, jako atrakcyjny partner biznesowy dla różnych firm. Z drugiej strony postawny się w sytuacji Poczty.

Dlaczego mając takie możliwości, infrastrukturę i tak licznych klientów, nie powiększyć zakresu usług?

Na urlopie, a może o 2 w nocy

Placówka pocztowa może być przydatna nie tylko w realizowaniu usług pocztowych. Jeżeli chcemy wypłacić pieniądze i wiemy, gdzie jest bankomat, to nic trudnego. Natomiast, jeżeli jesteśmy w nieznanej nam okolicy, bez informacji gdzie szukać bankomatu, sytuacja robi trudniejsza. Jeszcze ciekawiej robi się wtedy, kiedy po znalezieniu bankomatu okazuje się, że zabrakło w nim pieniędzy. Bywa także, że po prostu nie działa. Co dalej? To zależy, która jest godzina.

To, że placówki pocztowe są rozlokowane gęściej niż oddziały banków to fakt, natomiast, nie są w każdej miejscowości. Urzędy które są czynne dłużej niż w standardowych godzinach, to wyjątki. Warto jednak wiedzieć, że jest to jakaś opcja skorzystania z naszych pieniędzy w awaryjnej sytuacji.

Znaki na szybach

W urzędach pocztowych możemy zobaczyć oznakowane okienka symbolami Visy i MasterCard-a. Rozumiejąc w jaki sposób te firmy działają, z kartami w ręku, po kilkunastu, kilkudziesięciu, bywa, że dłuższym staniu w kolejce odejdziemy z kwitkiem. O zapłaceniu kartą możemy zapomnieć, pomimo terminala POS ( ang. point of sale terminal), który się tam znajduje. W placówce pocztowej nie zapłacimy rachunku za prąd, gaz czy telefon płacąc kartą. Możemy natomiast wypłacić pieniądze z konta. Z gotówką w ręku możemy już uregulować rachunek w okienku pocztowym.

Bez dowodu będzie ciężko

Warunkiem wypłaty pieniędzy jest okazanie przez właściciela dowodu osobistego. Wymóg ten wprowadzili wydawcy kart. M a to zwiększyć bezpieczeństwo posiadacza karty, na wypadek, gdyby nieuczciwemu znalazcy naszego plastiku, przyszło do głowy wypłacić pieniądze bez wiedzy właściciela.

Wypłata

Podchodzimy do okienka pocztowego, najlepiej oznakowanego symbolem Visy lub MasterCard-a. W zależności od placówki, może się okazać, że nie przy wszystkich stanowiskach zostaniemy obsłużeni. Może być także miła niespodzianka, pomimo braku oznakowania stanowisk, zostaniemy obsłużeni sprawnie i kompetentnie we wszystkich czynnych okienkach. Okazujemy dowód osobisty i kartę. Za tą wypłatę nie zapłacimy prowizji dla rzędu pocztowego, natomiast, zapłacimy ją dla banku, zgodnie z taryfą opłat i prowizji (prowizję są bardzo różne, bywa że wynoszą 0 zł).

Bankomaty w liczbach

Obecnie, usługę nazwaną bankomat w okienku obsługuje ponad 3,5 tys. terminali, zlokalizowanych w 3 tysiącach placówek pocztowych. W sumie, w całym kraju jest 8,4 tysiąca urzędów. Wypłata gotówki jest możliwa do limitu ustalonego przez pocztę(!), a także do limitu ustalonego w naszym banku dla konkretnej karty (!).

---

Zamieszczone rozwiązania zostały wielokrotnie sprawdzone, zastosowane i są gotowe do użycia w obecnej sytuacji na rynku, jeżeli masz jakieś trudności proszę o kontakt.
Pozdrawiam Serdecznie

Edycja po akceptacji.

www.PulsPieniadza.pl

www.Strend.pl


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz