czwartek, 5 grudnia 2013

Wyrocznia dla naszego kredytu, czyli Biuro Informacji Kredytowej

Wyrocznia dla naszego kredytu, czyli Biuro Informacji Kredytowej


Autor: Natalia S


W świecie kredytów i finansów coraz częściej nasze szanse na otrzymanie większej kwoty pieniędzy zależą od tego, co znajduje się w Biurze Informacji Kredytowej.


Czym jest owe biuro i czy podobnie, jak Centralne Biuro Śledcze potrafi zebrać nawet najbardziej poufne dane o osobach i instytucjach?

Historia kredytowa to pojęcie najbliżej związane z Biurem Informacji Kredytowej. To bowiem w tej jednostce rozpoczyna się cała zabawa z gromadzeniem danych o naszych mniejszych lub większych zaległościach finansowych oraz o pozytywnym i szybkim spłacaniu rat kredytów lub pożyczek.

BIK prawdę Ci powie

Biuro Informacji Kredytowej to jednostka ściśle połączona z bankami. Ma na celu potwierdzenie informacji o tym, w jakiej sytuacji finansowej znajdują się w danym momencie klienci banku, którzy chcą w danej jednostce podjąć poważne pieniądze.

Biuro Informacji Kredytowej działa z powodzeniem już od kilkunastu lat. Przede wszystkim minimalizuje ryzyko kredytowe oraz umożliwia klientom uzyskanie korzystniejszych warunków kredytowych.

Jakiego typu dane o konsumentach mogą trafiać do BIK?

Informacje mają z reguły charakter ściśle finansowy. Najczęściej mówią one wiele o rachunkach kredytowych oraz spłacaniu danych należności zabranych na poczet danej pożyczki.

Dane składające się na poszczególną osobę to informacja osobowa oraz szczegóły dotyczące tego, jakie posiada/posiadał kredyty, jak wyglądało ich spłacanie, czy odbywało się w wyżej wymienionych odstępach czasu, czy zazwyczaj z jakimiś przerwami czasu lub ewidentnymi opóźnieniami.

Szczególnym rodzajem zobowiązań finansowych, o których również należy pamiętać jest także karta kredytowa oraz karta z limitem debetowym, która według naszego uznania nie jest niczym ważnym, w oczach banku bardzo często jest natomiast decydującym aspektem przy ustalaniu tego, jaką zdolność kredytową posiadamy.

Jak to wygląda w praktyce?

To bardzo proste. My, doręczamy bankowi wniosek kredytowy, on ustala próg naszych możliwości. Tym samym, mamy czytelną informacje o tym, ile pieniędzy możemy od banku otrzymać.

Czy każdy może sprawdzić, jakie dane o nim posiada BIK?

Teoretycznie nie ma problemu ze sprawdzeniem takich danych. Zebrane są one na stronie internetowej. Na niej możemy sprawdzić, ile punktów, jako kredytobiorcy posiadamy, jakie pieniądze od banku możemy pożyczyć.

Instytucje bankowe podczas rozpatrywania naszych możliwości w dużej mierze zwracają uwagę na naszą pozytywną historię kredytową, czyli informacje o tym, jak w przeszłości wyglądały nasze zobowiązania finansowe, czy były opłacane w terminie, czy nie byliśmy dłużnikami itp.

Warto wiedzieć, że tylko osoba z pozytywną historią kredytową, jest dla banku wiarygodnym klientem, z którym warto nawiązać współpracę.


http://pioropolis.pl/finanse-i-ekonomia/sposob-na-dluznikow-czyli-jak-nie-trafic-na-czarna-liste-krd.html

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz