Dług na karcie kredytowej
Autorem artykułu jest Arek Czapla
Rozłożenie na raty karty kredytowej
Jeżeli masz problem ze spłatą kredytu na karcie kredytowej, to możesz rozłożyć go na raty. Właściciele zadłużonych kart kredytowych zwykle niewiedzą o tej możliwości i tego nie robią.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w razie kłopotów finansowych, które daje możliwość uniknięcia płacenia karnych odsetek.
Jak rozłożyć na raty dług na karcie kredytowej?
Wszystko wygląda bardzo prosto.
Należy zadzwonić do banku w określonym czasie (około 20 dni od momentu transakcji kartą kredytową) i poprosić o rozłożenie długu na raty.
Bank zaproponuje nam wówczas spłatę kredytu przez rok-dwa. Trzeba będzie liczyć się z zapłatą prowizji, a niektóre banki podnoszą też oprocentowanie, które i tak będzie nadal dużo niższe niż karne odsetki.
Musisz tutaj wiedzieć, że nie będzie możliwości rozłożenia na raty całego długu. Banki stosują tu pewne ograniczenia. Zazwyczaj dają możliwość spłaty w ratach 70-80 % wartości limitu w karcie kredytowej.
Termin spłaty karty kredytowej
Istotne dwa terminy dla osoby, która posiada kartę kredytową, to: data zamknięcia cyklu rozliczeniowego oraz termin spłaty.
Gdy upłynie pierwszy z nich, to bank przesyła swojemu klientowi wyciąg, który zawiera informację o zadłużeniu oraz terminie spłaty, do którego nie zostaną naliczone odsetki od zaciągniętego zobowiązania.
Gdy posiadacz karty kredytowej przekroczy ten wyznaczony termin (nawet o jeden dzień), to bank obciąży go odsetkami za cały okres. Gdy będzie on chciał uregulować zadłużenie ostatniego dnia okresu bezodsetkowego i będzie to akurat dzień, który jest wolny od pracy, to może się okazać, że wpłata zostanie zaksięgowana dopiero następnego dnia roboczego.
Będzie to powodem naliczenia odsetek za cały okres oraz kar, które przewidziane są w umowie, m.in. za nieterminową spłatę.
Tak więc należy czuwać nad tym, by pieniądze znalazły się na rachunku karty kredytowej najpóźniej ostatniego dnia roboczego przed terminem spłaty.
Pamiętaj! Okres bezodsetkowy wynosi zwykle od 51 do 55 dni. Gdy zostanie on przekroczony, to bank nalicza karę.
Finanse osobiste - artykuły, porady, ciekawostki..
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz